ROK C, I 01.09.2019

1. Dzisiaj 80 rocznica II Wojny Światowej. Modlimy się za poległych za Ojczyznę a także o pokój.

2. W tym tygodniu przeżywamy:

• Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w środę i piątek od 17.00, i przed każdą Mszą świętą. W piątek po Mszy św. o 7.00, posługa sakramentalna do chorych. Zaś w I sobotę miesiąca zapraszamy, na Mszę świętą o 7.00 i Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
    • W czwartek o godz. 16.00 Msza święta w kościele parafialnym i uroczystość patriotyczna pod pomnikiem pomordowanych. Zapraszamy ! Dlatego nie będzie w tym dniu Mszy świętej jak w I czwartek o 18.00, lecz o 7.00 rano.
  3. Ks. Konrad który decyzją Ks. Bp Ordynariusza został skierowany do pracy w naszej parafii, i którego serdecznie witamy, życząc Mu wiele łask Bożych, błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej patronki; będzie się opiekował Służbą Liturgiczną Ołtarza, Grupą apostolską młodzieży, DSM, Scholą "Nieidealni", a także kandydatami do Sakramentu Bierzmowania z VI, VII i VIII klasy, oraz przygotowaniem dzieci do I Komunii Świętej. Zaś Ks. Proboszcz pozostałymi grupami w parafii, głównie wśród dorosłych i oczywiście będzie czuwał nad całością.

4. Spotkania:

• Ks. Konrad zaprasza na spotkania: aspirantów, i ministrantów, Lektorów w poniedziałek na Mszę św. wieczorną do kościoła, a potem na spotkanie. Zapraszamy także ich rodziców. Zachęcamy chłopców z klasy III, IV, V do włączenia się w służbę ołtarza.
    • W piątek, na 17.00 – DSM. A po Mszy św. też w piątek Grupę Apostolska młodzieży. Zapraszamy każdego chętnego z młodzieży studiującej, uczącej się już od VII klasy Szkoły Podstawowej i młodzież szkół średnich.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji parafii i składać ofiary na cele gospodarcze.

6. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom z ul. Piwnej. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ulic: Konstytucji 3 maja, Czarnowiejskiej, Piaskowej, Spacerowej, Zagłoby.

7. Sięgnijmy po prasę katolicką, szczególnie "Gościa Niedzielnego", w którym jest artykuł o Jubileuszu naszej parafii, a także "Niedzieli".

INTENCJE MSZALNE: 02.09.2019 - 08.09.2019 R.

1. W int. Wiktorii, w I roczn. urodzin, oraz w int. Julii, z int. dziadków – 18.00
    2. + Barbary Obal, z int. Michała, wnuka z rodziną – 18.00
    1. + Ewy Gryz, z int. sąsiadów z ul. Piwnej – 7.00
    2. + Barbary Obal, z int. Karola, wnuka – 7.00