OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C, I 01.09.2019

 1. Dzisiaj 80 rocznica II Wojny Światowej. Modlimy się za poległych za Ojczyznę a także o pokój.

 2. W tym tygodniu przeżywamy:

  • Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w środę i piątek od 17.00, i przed każdą Mszą świętą. W piątek po Mszy św. o 7.00, posługa sakramentalna do chorych. Zaś w I sobotę miesiąca zapraszamy, na Mszę świętą o 7.00 i Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
  • W czwartek o godz. 16.00 Msza święta w kościele parafialnym i uroczystość patriotyczna pod pomnikiem pomordowanych. Zapraszamy ! Dlatego nie będzie w tym dniu Mszy świętej jak w I czwartek o 18.00, lecz o 7.00 rano.
 3. Ks. Konrad który decyzją Ks. Bp Ordynariusza został skierowany do pracy w naszej parafii, i którego serdecznie witamy, życząc Mu wiele łask Bożych, błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej patronki; będzie się opiekował Służbą Liturgiczną Ołtarza, Grupą apostolską młodzieży, DSM, Scholą "Nieidealni", a także kandydatami do Sakramentu Bierzmowania z VI, VII i VIII klasy, oraz przygotowaniem dzieci do I Komunii Świętej. Zaś Ks. Proboszcz pozostałymi grupami w parafii, głównie wśród dorosłych i oczywiście będzie czuwał nad całością.

 4. Spotkania:

  • Ks. Konrad zaprasza na spotkania: aspirantów, i ministrantów, Lektorów w poniedziałek na Mszę św. wieczorną do kościoła, a potem na spotkanie. Zapraszamy także ich rodziców. Zachęcamy chłopców z klasy III, IV, V do włączenia się w służbę ołtarza.
  • W piątek, na 17.00 – DSM. A po Mszy św. też w piątek Grupę Apostolska młodzieży. Zapraszamy każdego chętnego z młodzieży studiującej, uczącej się już od VII klasy Szkoły Podstawowej i młodzież szkół średnich.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji parafii i składać ofiary na cele gospodarcze.

 6. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom z ul. Piwnej. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ulic: Konstytucji 3 maja, Czarnowiejskiej, Piaskowej, Spacerowej, Zagłoby.

 7. Sięgnijmy po prasę katolicką, szczególnie "Gościa Niedzielnego", w którym jest artykuł o Jubileuszu naszej parafii, a także "Niedzieli".

 

 

INTENCJE MSZALNE: 02.09.2019 - 08.09.2019 R.

 • Poniedziałek:
  1. W int. Wiktorii, w I roczn. urodzin, oraz w int. Julii, z int. dziadków – 18.00
  2. + Barbary Obal, z int. Michała, wnuka z rodziną – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Ewy Gryz, z int. sąsiadów z ul. Piwnej – 7.00
  2. + Barbary Obal, z int. Karola, wnuka – 7.00
 • Środa:
  1. + Władysława Koczwary w 13 roczn. śm. – 18.00
  2. + Brabary Obal, z int. Marcina wnuka, z rodziną – 18.00
 • Czwartek:
  1. ++ Janiny w roczn. śm. Jana Kukułków z int. Marii, /c/ – 7.00
  2. + Barbary Obal, z int. Tomasza, wnuka z Magdaleną – 7.00
  3. W int. Ojczyzny, pokoju na świecie – 16.00 /pomnik/
 • Piątek:
  1. + Adeli Czaja, z int. sąsiadów z ul. Parcelowej – 7.00
  2. ++ Amalii, Stanisława – 18.00
 • Sobota:
  1. + Barbary Obal, z int. Stanisławy, bratowej i rodziny Sadowskich – 7.00
  2. W int. Stanisławy i Antoniego Wadasów w 50 roczn. ślubu – 13.00 /O. Janusz Macheta SMA/
  3. W int. Grażyny Kowalskiej, Bronisława Kuli – intencja ślubna – 14.00
 • Niedziela:
  1. + Andrzeja Ciemięgi – 7.00
  2. + Bronisława Sławińskiego, z ok. imienin, z int. żony z dziećmi – 9.00
  3. W int. S. Sylwii Baron, w 27 roczn. urodzin i zbliżających się imienin , z podz. za dar powołania zakonnego, i otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, z int. rodziców – 11.00
  4. + Marka Kukułki – 18.00