OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY: JEZUSA, MARY I JÓZEFA. 28.12. 2014 R.

1. Dzisiaj w Święto św. Rodziny modlimy się w intencji naszych rodzin, prosząc Świętą Rodzinę z Nazaretu, by im błogosławiła, aby stawały się coraz to bardziej Bożymi rodzinami, gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, a miłość i zgoda, jest codzienną rzeczywistością.

2. W środę, św. Sylwestra, papieża, ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 16.00 z nieszporami, kazaniem podsumowującym i adoracją Najświętszego sakramentu. Jest Bogu za co dziękować. Niech więc nas w tym dniu nie zabraknie w świątyni.

3. W czwartek, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Święto obowiązkowe. Msze święte jak w każdą niedziele. Zapraszamy !

Również I czwartek piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek od godz. 17.00. Z posługą sakramentalną do chorych udam się po Mszy świętej rannej, w piątek.

4. Dziękujemy parafianom za życzliwe przyjęcie kolędników misyjnych i złożone ofiary na ten cel. Złożono 5040 zł. Wpłacone będą na konto misyjne diecezji tarnowskiej.

5. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu.

• Dzisiaj, ulica Wodna – od. 12.00.

• W poniedziałek: Ulice; Bagienna cz. I – od 8.00

• We wtorek; Wyspowa, Bagienna cz. II – od 8.00

• W środę: Ulica Makra – od 9.00

• W czwartek : Ulice Głucha, Łączyska – od 12.00

• W sobotę : ulica Na Górkach – od 8.00

• W niedzielę: Ulice; Spacerowa, Piaskowa, Zagłoby – od 12.00

Prosimy o pojazdy pod plebanię.

6. Dziękujemy mieszkańcom ulicy, Solskiego, cz. I za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o ofiarę na kwiaty i na sprzątanie mieszkańców ulic: Solskiego cz. II, Rzemieślniczej, Parcelowej. Nie trzeba już przychodzić do sprzątania z rejonu, bowiem jak wiemy od Nowego Roku, troskę o czystość kościoła obejmie Dubiel Danuta.

INTENCJE MSZALNE: 29.12. 2014 – 4.01. 2015 R.

Poniedziałek: + Kazimierza Mikulskiego – 7.00

Wtorek: + Mieczysława Cichockiego – 7.00

Środa: Dziękczynna, w intencji parafian na zakończenie roku – 16.00

Czwartek: Bożej Rodzicielki: 1/ + Mieczysława Elgeta, z ok. imienin – 7.00

2/ W int. młodzieży z naszej parafii, rodziny, dzieci, o błog. Boże, zdrowie, za kapłanów, misjonarzy, siostry zakonne – 10.00

3/ + Barbary Karasiewicz – 18.00

Piątek: 1/ + W pewnej intencji – 7.00

2/ ++ Marii, Leona Banasia – 18.00

Sobota: ++ Jolanty Banaś, Romany Hajdugi – 7.00

Niedziela: 1/ + Stanisława Meusa, z int. córki z rodziną – 7.00

2/ ++ Jana, Zofii Biel, ich dzieci, Romana, Emilii, Henryki – 10.00

3/ W int. parafian – 18.00

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. 25.12. 2014 R.

1.TAK BÓG UMIŁOWAŁ ŚWIAT, ŻE SYNA SWEGO JEDNORODZONEGO DAŁ...” W te radosne Święta, składamy sobie życzenia. I ja jako proboszcz parafii dołączam swoje życzenia dla moich parafian, oraz gości. „Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem. Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce, że może przyjąć nowo narodzoną miłość. Wiary co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie, miłości która rozgrzewa. Niech zawsze w waszych sercach gości dobro, a w waszych domach, zdrowie. Niech w całej parafii rozbrzmiewa Orędzie Miłości i Zbawienia przez cały rok. Zdrowych, spokojnych, błogosławionych, trzeźwych Świąt Bożego Narodzenia.

Dzisiaj Msze święte o 9.00 i 11.00. Nie ma dzisiaj Mszy świętej wieczornej.

2. Dziękujemy tym wszystkim którzy przystroili nasz kościół na święta. Szczególnie Radzie Duszpasterskiej i p. plastyczce, za zrobienie szopki i ustrojenie ołtarza, a także pp. Kwaśniakom, Januszowi i Marzenie za zafundowanie pięknych choinek. Dziękujemy także Andrzejowi kościelnemu, żonie Danucie, Piotrowi – organiście z przygotowanie chóru, który jutro będzie śpiewał.

Także dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym można było zrobić paczki na święta dla biednych, a członkiniom Caritasu za ich zrobienie i rozdzielenie.

3. W tym tygodniu przeżywamy:

• Jutro św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedziele. Składka na KUL i na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

• W sobotę: Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina. Przynieśmy je

• W Niedzielę: Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

4. Przypominamy, że w sobotę rozpocznie się wizyta duszpasterska parafii, zwana kolędą.

Przypominamy jej porządek:

• W sobotę: Ulice: Za lasem, Jagodowa, Prosta – od 8.00

• Niedziela: Ul. Wodna – od 12.00.

Prosimy o pojazdy pod plebanię.

5. Jutro też kolęda misyjna po parafii, tak jak było zapowiadane.