OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 4 NIEDZIELA ADWENTU.

ROK B. 21.12. 2014 R.

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Pan już jest blisko. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w Roratach w tych dwóch ostatnich dniach.

2. W środę Wigilia. Zasiądziemy w zgodzie do wigilijnego stołu, przełamiemy się opłatkiem. Niech towarzyszy temu czytanie Pisma świętego, modlitwa, zaproszenie samotnych. O godz. 24.00 udajmy się licznie na Pasterkę. Składka z Pasterki zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski na Fundusz Ochrony Życia.

W środę po Roratach dzieci, które w nich uczestniczyły, a których jeszcze liczniej zapraszamy dostaną małe nagrody; niech przyniosą wyklejanki.

W poniedziałek w kościele, po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej

We wtorek po Roratach odwiedzę chorych z posługą sakramentalną na święta.

3. W Dzień Bożego Narodzenia Msze święte o godz. 24.00 – Pasterka, następnie o 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Weźmy to pod uwagę. Niezależnie czy przyjdziemy na Pasterkę, przyjdźmy również na Msze świętą także w ciągu dnia świątecznego.

4. W sobotę rozpocznie się wizyta duszpasterska parafii, zwana kolędą. Jest ona wizytą kapłana w rodzinie. Do jej istoty należy wspólna modlitwa i błogosławieństwo rodzin. Stąd przygotujmy ołtarzyk domowy. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechez. Starajmy się aby w tym czasie w domu byli wszyscy obecni. Będzie można porozmawiać o sprawach rodzinnych, parafialnych, duszpasterskich. W tym roku wizyta będzie prowadzona pod kątem Jubileuszu parafii. W czasie kolędy w dzień powszedni będą odprawiane tylko rano, aby ją nie przerywać.

Porządek w tym tygodniu:

• W sobotę: Ulice, Za Lasem, Jagodowa, Prosta – od godz. 8.00

• W niedzielę: Ulica Wodna – od godz. 12.00

5. W drugi dzień świąt również w naszej parafii kolęda misyjna przyjmijmy życzliwie kolędników misyjnych, którymi będą dzieci i młodzież. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel. /Powiedzieć coś więcej na ten temat i ogłosić grupy kolędnicze i rejony/.

6. Dziękujmy za ofiary na cele gospodarcze złożone w ubiegłą niedzielę na kwotę 3750 zł. A także za ofiary do kopert. Złożyło je od ostatniego miesiąca 52 rodziny, osoby, na sumę 4460 zł. Bóg zapłać!

Dziękujemy także za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty, mieszkańcom ul. Dworcowej, a o sprzątanie w tym tygodniu, prosimy mieszkańców ulic: Solskiego, strona zachodnia.

7. Sięgnijmy po prasę katolicką, jest wiele do czytania. Szczególnie „Gość Niedzielny”.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH. 22.12. – 28.12. 2014 R.

Poniedziałek: ++ Władysława, Salomei Górka – 18.00

Wtorek: + Jozefa Magiery, z int. najbliższej rodziny – 7.00

Środa: ++ Ludwika, Wandy Pytka

Czwartek: Boże Narodzenie: 1/ + Szczepana Wojdaka, z int. żony – 24.00