OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 2 NIEDZIELA ADWENTU.

Rok B. 7.12. 2014 r.

1.Dzisiaj przeżywamy I niedzielę miesiąca. Zatrzymajmy się na chwile adoracji Najświętszego Sakramentu. Również także modlimy się za kościół na Wschodzie i składamy ofiary materialne na ten cel do puszek.

Natomiast w przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji parafii, i składać ofiary na cele gospodarcze. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

A po Mszy świętej o godz. 10.00, spotkanie ze św. Mikołajem.

2. Coraz bardziej wchodzimy w Adwent, przez przychodzenia na Roraty. Zachęcamy do przychodzenia dzieci, jeszcze liczniej z lampionami, młodzież i dorosłych. Poznajemy na Roratach życie św. Teresy z Awilla.

Spowiedź święta adwentowa będzie 18 grudnia, w czwartek w godz. 14.00 – 18.00.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

• Jutro, w poniedziałek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Bardzo ważne Święto Maryjne. Msze święte jak w niedziele. Przyjdźmy licznie do świątyni.

• W piątek: Wspomn. Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. W sobotę: Wspomn. Św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

• W sobotę o 17.00 Msza św. dla Amazonek Brzeskich i wszystkich chętnych.

• Również w tym tygodniu Nadzwyczajni szafarze Eucharystii, będą brać udział w Rekolekcjach zamkniętych w Gródku w dniach 12,13,14 grudnia, czyli w piątek, sobotę i niedzielę. Módlmy się w ich intencji.

4. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Ks. Kołłątaja cz. I za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic Kołłątaja cz. II., Oświecenia, Odrodzenia, Gen. Wł. Sikorskiego.

5. Warto sięgnąć po prasę katolicką. Można też nabywać świece i opłatki na stół wigilijny.

INTENCJE MSZALNE: 8 – 14.12.2014 R.

Poniedziałek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia: 1/ W int. pewnej osoby w 85 roczn. urodzin – 7.00

2/ W int. członkiń Róży Marii Kusiak – 10.00

3/ + Mariana Cesnyki – 18.00

Wtorek: + Krystyny Dąbrowa, z int. rodziny Kobyłeckich - 6.45