OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 1 NIEDZIELA ADWENTU.

ROK B. 30.11. 2014 R.

1.W Imię Boże, rozpoczynamy okres Adwentu i nowego Roku Liturgicznego, gdzie będzie nam przyświecało hasło: „Nawracajcie się wierzcie w Ewangelię””. Wejdźmy w ten czas z mocnym akcentem, uczestnicząc w Roratach, które będą w dzień powszedni: W poniedziałek, środę i piątek – wieczór o 18.00; natomiast we wtorek, czwartek i sobotę rano o 6.45. W tym roku towarzyszyć nam będzie w Roratach św. Teresa z Avilla. Rano także przed Mszą świętą Roratnią śpiewać będziemy Godzinki ku czci NMP. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich: dorosłych, młodzież a szczególnie dzieci, które niech przynoszą lampiony. Dostawać one będą każdego dnia specjalne obrazki. Niech zgłaszają się do zakrystii po specjalne plansze.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

We środę: Wspomn. Św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w czwartek: Wspomn. Św. Barbary, patronki górników; w sobotę: Wspomn. Św. Mikołaja, Biskupa.

Również I czwartek, I piątek miesiąca. Spowiedź święta, w środę od 17.00, w piątek od 17.00 i przed każdą Mszą świętą. Wyjazd do chorych w piątek po mszy świętej rano.

3. W przyszłą niedzielę na godz. 10.00 na Mszę świętą zapraszamy dzieci. Potem spotka się z nimi św. Mikołaj. Niech rodzice pomogą św. Mikołajowi tak jak to było w tamtym roku.

Również w przyszłą niedzielę chcemy pomóc Kościołowi na Wschodzie przez ofiary do puszek.

4. Spotkania w tym tygodniu:

• W pon. Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

• W środę na Mszę świętą zapraszamy uczniów z I, II, III klasy Gimnazjum, oraz ministrantów i lektorów.

• Chóru parafialnego wg. ustaleń.

• W sobotę o godz. 9.00 – DSM. Zapraszamy !

5. Od jutra można nabyć u parafialnej Caritas, świece na stół wigilijny w cenie 5 zł., ale można więcej, bo ofiary idą na cele charytatywne, a także opłatki na stół wigilijny.

6. Dziękujemy mieszkańcom ulic; Konstytucji 3 maja, Piaskowej, Spacerowej i Zagłoby za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Kołłątaja cz. I.

7. Warto czytać prasę katolicką. Skorzystajmy !

INTENCJE MSZALNE: 1.12. – 7.12. 2014 R.

Poniedziałek: W int. Julii, w 80 rocz. urodzin – 18.00

Wtorek: ++ Kazimiery, Joanny, Antoniego – 6.45

Środa: + Mariana Cesnyki w 37 roczn. śm. – 18.00

Czwartek: ++ Janiny, Władysława Koczwara – 6.45