OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA. ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ.

ROK A. 9.11. 2014 R.

1. Dzisiaj modlimy się za Kościół prześladowany na świecie. Pamiętajmy, że co pięć minut ginie na świecie, jeden chrześcijanin.

Modlimy się też w intencji naszej parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: W pon. Wspomn. Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. We wtorek; 96 rocznica Odzyskania Niepodległości, święto państwowe. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. gdzie będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny, która tej modlitwy bardzo potrzebuje. Wcześnie o godz. 17.30 wypominki narodowe. W tym dniu również uroczystości patriotyczne w kościele św. Jakuba, w środę; Wspomn. Św. Jozafata, biskupa i męczennika; w czwartek: Wspomn. Świętych Męczenników polskich.

3. W dalszym ciągu trwa modlitwa wspominkowa, za naszych zmarłych. Różaniec każdego dnia, pół godziny przed Mszą święta, czy to rano, czy wieczór, a potem Msza święta. Zaś w niedzielę o 6.30. Zachęcamy do liczniejszego jeszcze udziału.

4. Spotkania w tym tygodniu:

• W środę - Na Różaniec o 17.30 i Mszę świętą zapraszamy uczniów z II klasy Gimnazjum wraz z rodzicami. Niech przygotują nazwiska ze zmarłymi ze swoich rodzin, bo podczas modlitwy różańcowej będą je wypominać.

• W sobotę – DSM o godz. 9.00. Zapraszamy !

• Chóru parafialnego według ustaleń.

• W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca świętego.

5. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Kopernika cz. II za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Chmielnej.

6. Sięgajmy po czasopisma religijne bo jest co w nich poczytać i warto!

INTENCJE MSZALNE: 10 – 16.11. 2014 R.

Poniedziałek: + Józefa Lisa w 8 roczn. śm. – 18.00

Wtorek: W int. Ojczyzny – 18.00