OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 30 NIEDZIELA. A. 26.10.2014.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA.

1. Przeżywając Rocznicę Poświęcenia własnego Kościoła, dziękujmy Bogu za piękną świątynię, za jej budowniczych, fundatorów, dbajmy o nią, jak również ożywiajmy ją duchem modlitwy, swoją obecnością w niej, nie tylko w niedzielę, ale również w dzień powszedni.

2. W piątek w naszej parafii, bardzo ważny dzień, bowiem całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza, w każdy dzień przez cały rok, adoruje inna parafia. Rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz. 10.00, czyli ok. 11.00 a program adoracji jest taki:

11.00 – 12.00 – ulice: Solskiego, Parcelowa, Rzemieślnicza, Sikorskiego, Dworcowa.

12.00 – 13.00 – ulice: Stawowa, Za lasem, Bagienna.

13.00 – 14.00 – ulice: Kopernika, Głucha, Słotwińska, Młyńska.

14.00 – 15.00 – ulice: Na Górkach, Wodna, Łączyska, Mokra, Wyspowa, Jagodowa, Prosta.

15.00 – 16.00 – Godzina Miłosierdzia, Koronka, adoracja indywidualna.

16.00 – 17.00 – ulice: Chmielna, Piwna, Oświecenia, Konstytucji 3 maja, Spacerowa, Piaskowa.

17.00 – 17.30 – ulice: Zagłoby, Gajowa, Kołłątaja, Czarnowiejska.

17.30 – ostatnie Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Msza święta, a po niej rozdanie dzieciom małych nagród za uczestniczenie w Różańcu świętym. Niech dzieci przyniosą wyklejanki. Ostatnie w tym miesiącu Nabożeństwa Różańcowe. Niech je poprowadzą: W pon: Róża Płachty Agaty, we wtorek: chętni z kościoła, w środę: Rada Duszpasterska, w czwartek: chór, w piątek: Służba Liturgiczna. Adoracja będzie w ciszy.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

• We wtorek: Święto, Świętych Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza.

• W sobotę - Uroczystość Wszystkich Świętych: Msze święte o godz. 7.00 i 9.00,, a nie o 10.00. Nie będzie Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, ponieważ o godz. 14.00 Msza święta w kościele Miłosierdzia Bożego a potem procesja na cmentarz.

• W przyszłą niedzielę - Dzień Zaduszny. W tym dniu każdy kapłan może odprawić 3 Msze święte. Jedną za zmarłych, drugą za wszystkich zmarłych, a trzecią za Ojca świętego. W tym dniu u nas porządek mszy świętych niedzielny; czyli o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Od południa 1 listopada do 8 listopada za nawiedzenia cmentarza, modlitwę za zmarłych, można raz dziennie pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dowolną duszę cierpiącą w czyśćcu. Korzystajmy z tych odpustów.

Aby umożliwić uzyskanie odpustów będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej w środę, w czwartek, w piątek od 17.00, a także pół godziny przed Mszą świętą i podczas Różańca.

4. W listopadzie modlitwa wspominkowa będzie codziennie pół godziny przed Mszą świętą: Pierwsze wypominki roczne w Dzień Zaduszny, czyli w niedzielę przed każdą Mszą świętą Można je jeszcze składać. A także ofiarować jako dekorację ołtarza, czy też Paschału chryzantemy w doniczkach, czy też znicze.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Stawowej za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kopernika cz. I.

6. Korzystajmy z prasy religijnej aby poszerzyć wiedzę religijną i ubogacać się duchowo.

INTENCJE MSZALNE: 27.10. – 2.11. 2014 R.

Poniedziałek: + Tadeusza Lisa – 18.00

Wtorek ++ Emilii, Tadeusza Klimek, z ok. imienin Tadeusza. – 18.00