OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK A, II 03.05.2020

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza która rozpoczyna 57 Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej. Módlmy się w tej intencji. Dziękujemy za ofiary złożone na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać!

  W przyszłą niedzielę II miesiąca, modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze.

 2. Nabożeństwa majowe w tygodniu, po Mszy świętej o godz. 18.00, w sobotę po Mszy świętej o godz. 7.00, a w niedzielę o 17.30. W czasie tych Nabożeństw będą czytane czytanki, o cudownym, łaskami słynącym obrazie Matki Bożej w Sanktuarium w Zawadzie k. Dębicy, które w tym roku obchodzi 100 lecie koronacji. Odprawiajmy Nabożeństwa majowe również przed ołtarzykami w domach.

 3. W tym tygodniu wspominamy:

  • W poniedziałek : Św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
  • W środę: Św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
  • W I czwartek miesiąca, modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Od 17.00 do 18.00, adoracja w ciszy, zakończona Nabożeństwem majowym a potem Msza święta.
  • W piątek: Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i diecezji tarnowskiej. W tą niedzielę rozpoczyna się Tygodniowy Odpust w Sanktuarium w Szczepanowie. Można tam się udać, ale indywidualnie, a nie grupowo, jak co roku to było czynione.
  • W sobotę o 17.00 Msza święta dla Amazonek odprawiana przez Ks. Józefa, kapelana.
 4. Dziękujemy za ofiary na cele parafialne, wpłacane na konto parafialne, czy to do kopert. Są one bardzo potrzebne, tym bardziej że ostatnio za gaz i prąd za dwa miesiące, trzeba było zapłacić 5000 zł, nie licząc innych opłat. Można w dalszym ciągu je składać. Stokrotne, Bóg zapłać! Dziękujemy także za ofiary na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom ulic: Kołłątaja cz. II, Odrodzenia, Oświecenia, Gen. Wł. Sikorskiego. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Dworcowa, Solskiego, strona Zachodnia.

 5. Pamiętajmy o sięganiu po prasę katolicką. A jest co poczytać!

 

 

INTENCJE MSZALNE:04.05.2020 - 10.05.2020 R.

 • Poniedziałek:
  1. + Jana Bieńka z int. sąsiadów z ulic Kopernika i Głuchej – 18.00
  2. + Mariana Czarneckiego, z int. rodziny Bielów – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Jana Bieńka z int. sąsiadów z ulic Kopernika i Głuchej – 18.00
  2. O powrót do zdrowia dla koleżanki z int. pracowników Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Brzesku – 18.00
 • Środa:
  1. ++ Anieli, Michała Fijałkowskich – 18.00
  2. O powrót do zdrowia dla pewnej osoby – 18.00
 • Czwartek:
  1. + Jana Bieńka z int. sąsiadów z ulic Kopernika i Głuchej – 18.00
 • Piątek:
  1. + Kazimierza Stypki w 6 roczn. śm. – 18.00
  2. ++ Jerzego, Stanisławy Ciuruś – 18.00
 • Sobota:
  1. ++ Franciszka, Stanisławy Gładysz – 7.00
  2. + Ignacego Węglarza, z int. Stanisława Lisa – 7.00
 • Niedziela:
  1. ++ Stefanii, Mieczysława, Józefa Śliwy, w 2 roczn. śm. – 7.00
  2. + Władysława Zachary, w 4 roczn. śm. z int. rodziny – 9.00
  3. ++ Marii w 22 roczn. śm. Stanisława Borowców, z int. wnuków – 11.00
  4. + Antoniego Kleckiego, w 15 roczn. śm. z int. Wiesława /s/, z rodziną – 18.00