OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

ROK A, II 19.04.2020

 1. Obchodzimy dzisiaj NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, która rozpoczyna 76 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem; "Miłosierdziem budujemy Kościół Boży". Jest to również święto patronalne Caritas. Członkiniom z Caritasu parafialnego dziękujemy za pracę. Niech każdy z nas, stanie się wolontariuszem, niosącym drugim pomoc.

  Dzisiaj też Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa o godz. 11.30

  W Godzinie Miłosierdzia Bożego, w swoich domach zgromadźmy się na modlitwie odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc Jezusa Miłosiernego o miłosierdzie nad nami i nad całym światem ogarniętym przez wirus. Jezu, ufamy Tobie!

 2. Zgodnie z zarządzeniem rządu i Dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza z 18 kwietnia tego roku, od poniedziałku będzie mogła brać udział większa liczba wiernych we Mszach świętych w naszych kościołach, czyli 1 osoba na 15m2. Na naszą świątynię wypada to 22 osoby, bowiem powierzchnia naszego kościoła liczy 330 m2. Pierwszeństwo mają ci, którzy mają intencje Mszy świętej.

  Możliwość spowiedzi w środę od 17.00, w pozostałe dni pół godziny przed Mszą świętą. O 17.30 w środę, będzie udzielana Komunia święta dla tych, co nie zostaną na Mszę świętą. Ks. Biskup zachęca, aby w okresie wielkanocnym, czyli do 7 czerwca, wierni mogli skorzystać ze spowiedzi świętej.

  Dziękujemy wam za modlitwę i wszelkie objawy życzliwości. Mamy nadzieję, że znów spotkamy się "na żywo", a nie tylko przez środki komunikacji społecznej. Tymczasem zaś zachęcamy do łączenia się z nami i uczestniczenia we Mszach świętych przez transmisje, na stronie internetowej parafii przez YouTube a także z innych kościołów przez radio i telewizję.

 3. W tym tygodniu przeżywamy:

  • W czwartek: Św. Wojciecha, Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Patrona Akcji Katolickiej. Módlmy się w jej intencji.
  • W sobotę; Św. Marka Ewangelisty.
  • W przyszłą niedzielę, jako Niedzielę Biblijną.
 4. Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto parafii. W dalszym ciągu można to czynić. Nie wiadomo jak długo będzie ta sytuacja trwała, dlatego one pozwalają na to, aby parafia w miarę funkcjonowała. O ofiary na sprzątanie prosimy mieszkańców ulicy Kołłątaja cz. I.

 5. Niech prasa katolicka nie będzie zalegała na stoliku, ale z niej korzystajmy!!

 

 

INTENCJE MSZALNE:20.04.2020 - 26.04.2020 R.

 • Poniedziałek:
  1. + Ignacego Węglarza, z int. Janusza /s/, z rodziną – 18.00
  2. O przebłaganie za grzechy nasze i całego świata – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Ignacego Węglarza, z int. Piotra, Anny, Renaty, wnuków z rodzinami – 7.00
  2. O szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka – 7.00
 • Środa:
  1. + Ignacego Węglarza, z int. Zbigniewa /s/, z rodziną – 18.00
  2. ++ Mariana, Krystyny – 18.00
 • Czwartek:
  1. + Ignacego Węglarza, z int. rodziny Prokop – 7.00
 • Piątek:
  1. ++ Wojciecha Maslańca, Stanisława Lechowicza – 18.00
  2. ++ Aleksandra, Wandy i ich dzieci – 18.00
 • Sobota:
  1. + Ignacego Węglarza, z int. rodziny Orzechowskich – 7.00
  2. W int. parafian o siły, ufność w Bogu w przetrwaniu tych trudnych chwil – 7.00
 • Niedziela:
  1. + Władysława Gawlaka – 7.00
  2. + Tadeusza Wawryki, w 5 roczn. śm. z int. dzieci i wnuków – 9.00
  3. O powrót do zdrowia dla Pawła i błog. Boże dla jego rodziny, z int. koleżanek i kolegów Sądu Rejonowego w Brzesku – 11.00
  4. + Stanisława Kurasa, w 4 roczn. śm. – 18.00