OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK A, II 22.03.2020

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną "Laetare – Raduj się Jerozolimo.

  Na ustach cisną się słowa pieśni: "Jezu, Ty każesz weselić się, chociaż do oczu ciśnie się łza. A więc pragniemy posłuchać Cię, niechże się wola wypełni Twa. Czy wśród wesela, czy wśród cierpienia, chcemy Ci nucić śpiew dziękczynienia".

  W tej trudnej rzeczywistości, jeszcze bardziej módlmy się w rodzinach i ufajmy Bogu. Ci którzy nie uczestniczą we Mszach świętych w kościele, niech przeżywają je w telewizji, czy w radiu, a także w transmisji internetowej z naszego kościoła. Programy transmisji Mszy świętych są podane na stronie internetowej naszej parafii. Niech trwa modlitwa, aby nie osłabła nasza wiara. Pomagajmy też sobie i wzajemnie się wspierajmy, aby przetrwać te trudne chwile.

 2. 25 marca środę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest ono obchodzone jako Dzień Świętości Życia, oraz dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ci, którzy pragną przystąpić do Duchowej Adopcji, mogą pobrać ze stolika specjalne deklaracje, które niech wypełnią i przyniosą do kościoła 25 marca na specjalne Nabożeństwo i ślubowanie. Niech drogie nam będą słowa Św. Jana Pawła II wypowiedziane w naszej Ojczyźnie 14 czerwca 1999 r. w Łowiczu: "Tu, z tego miejsca, zwracam się do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia".

 3. Ostatnio zakupiono do kościoła, nowy paschał, figurkę Chrystusa Zmartwychwstałego, 4 obrusy, w tym na dwa ołtarze, albę, stułę, bieliznę kielichową, ozdobne świece na dwa ołtarze. Koszt to ok. 4000 zł. Z tego rodzice dzieci I Komunijnych ofiarowali 1500 zł. Bóg zapłać im za to.

  Ponieważ w związku z małą liczbą wiernych w kościele, składki parafialne są o wiele mniejsze, można wpłacać na konto parafii. Jest podane na stronie internetowej. Można też gdy wrócimy do kościołów, złożyć większą ofiarę. Bóg zapłać za każdy gest dobrej woli.

 4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty mieszkańcom ulic: Kopernika cz. I i Mokrej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ul. Kopernika cz. II.

 5. Można nabywać paschaliki i baranki na stół wielkanocny w cenie 6 zł. ale można złożyć większą ofiarę, bo część z nich jest przeznaczona na cele charytatywne w naszej parafii. Ofiary składać do puszki. Z prasy polecamy szczególnie "Niedzielę".

 6. Pamiętajmy o zmianie czasu z soboty na niedzielę.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 23.03.2020 - 29.03.2020 R.

 • Poniedziałek:
  1. + Janiny Magiera w 3 roczn. śm. z int. dzieci – 18.00
  2. + Katarzyny Szeliga, z int. sąsiadów z ulicy Odrodzenia – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Marii Palej, w 1 roczn. śm. – 7.00
  2. + Jana Bieńka z int. żony – 7.00
 • Środa:
  1. + Ewy Dal – 18.00
  2. + Adama Gawlaka – 18.00
 • Czwartek:
  1. + Józefy Kądziołka, w 16 roczn. śm. – 7.00
 • Piątek:
  1. + Kazimierza Urbasia, z int. Krystyny, siostry i Bogdana chrześniaka – 18.00
  2. +++ Marii, Władysława Latochy – 18.00
 • Sobota:
  1. + Jana Bieńka z int. Renaty /c/ – 7.00
  2. + Jana Bieńka, z int. Doroty /c/ – 7.00
 • Niedziela:
  1. W int. członków Róży, zelatora Romana Paleja – 7.00
  2. + Jana Borowca, w 3 roczn. śm. z int. żony z dziećmi – 9.00
  3. ++ Honoraty, Józefa, ++ z rodziny Wąsików – 11.00
  4. + Mieczysława Skowrońskiego, w 15 roczn. śm. z int. żony z dziećmi – 18.00