OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK A, II 08.03.2020

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Modlimy się dzisiaj w intencji misjonarzy polskich, i składamy ofiary do puszek na ten cel. Dzisiaj też modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na ten cele gospodarcze. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  Wielki Post niech nam pomogą przeżyć bardziej Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 i Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30., na które zapraszamy wszystkich. W tym tygodniu Drogę Krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka.

 2. Za dwa tygodnie 22 marca w IV Niedzielę Wielkiego Postu, nasza parafia przeżywać będzie Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa Ordynariusza. Jesteśmy już po wszystkich wcześniejszych wizytacjach. Jako przygotowanie do niej będzie Triduum w dniach 18,19,20 marca. Módlmy się w tej intencji. Plan wizytacji został w pełni zaakceptowany przez Ks. Biskupa. Znajduje się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

 3. Spotkania:

  • W poniedziałek: Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  • We wtorek zapraszamy na Mszę św. na 18.00 i na spotkanie z Ks. Mgr Stanisławem Wojdakiem, dawnym misjonarzem w Afryce. Zapraszamy każdego, Róże Różańcowe, a szczególnie członków wszystkich grup parafialnych, a jeszcze szczególniej dzieci i młodzież, a także Służbę Liturgiczną, DSM, Grupę młodzieżową, VII klasę. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00. Po Mszy św. w ramach spotkania Ks. Stanisław przedstawi film o misjach.
  • W piątek po Mszy św. wieczornej, ważne przed wizytacją spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  • W sobotę o 17.00 Msza święta dla Amazonek.
 4. Caritas zaprasza wszystkich do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych. Ofiara za baranka 6 zł, ofiara za paschalik 6 zł. Zaczynamy już dzisiaj. Mile widziane większe datki. Dzieci zaś zapraszamy po skarbonki (są na stoliku z gazetami). Jałmużna zebrana przez was, czyli dzieci, to "Dar Juniora, dla Seniora". Bóg zapłać. Caritas.

 5. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła mieszkańcom ulic. Jagodowej i Prostej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Stawowej.

 6. Sięgajmy po prasę katolicką. Bo oferta jest bogata jest w nich co poczytać.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 09.03.2020 - 15.03.2020 R.

 • Poniedziałek:
  1. ++ Kazimiery, Władysława Supersona – 18.00
  2. + Edwarda Koczwary – 18.00
 • Wtorek:
  1. W int. Ks. Kazimierza, z ok. imienin, z int. przyjaciół – 18.00
  2. W int. Misji – 18.00
 • Środa:
  1. ++ Andrzeja, Teofilii, ++ rodziców – 18.00
  2. O powrót do zdrowia, pewnej osoby – 18.00
 • Czwartek:
  1. W int. Ks. Kazimierza, z ok. imienin, z int. przyjaciół – 7.00
 • Piątek:
  1. ++ Tadeusza, Andrzeja, Marii – 18.00
  2. ++ Stanisława, Bronisławy, Stanisława /s/ – 18.00
 • Sobota:
  1. + Tadeusza Serwatki, Anny Wapicha – 7.00
  2. W pewnej intencji – 7.00
 • Niedziela:
  1. W int. członkiń Róży, zelatorki Wąsik Barbary – 7.00
  2. W int. Grety Stelmach w 9 roczn. urodzin, z int. babci – 9.00
  3. W int. Benedykta Dubiela w 18 roczn. urodzin, z int. rodziców – 11.00
  4. + Danuty Klich w 2 roczn. śm. – 18.00