OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A, II 16.02.2020

 1. Dzisiaj modlimy się w intencji WSD w Tarnowie i składamy ofiary na jego utrzymanie. Bóg zapłać O godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca św. Natomiast na godz. 18.00, zapraszamy młodzież.

 2. Jutro, w poniedziałek, rozpoczynamy Nabożeństwo 40 godzinne. Każdego dnia godzinę przed Mszą świętą będziemy gromadzić się na adorację Najświętszego Sakramentu, a więc: w poniedziałek, w środę i piątek od 17.00 – 18.00; a we wtorek, czwartek i sobotę od 6.00 – 7.00. Adoracja będzie w ciszy. A potem Msza święta. Zapraszamy licznie aby uczcić Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wypraszać łaski dla siebie i naszej parafii. Oczywiście choć wyznaczone są ulice parafii, każdy może przyjść do Jezusa, kiedy mu na to czas pozwoli.

  Program adoracji:

  • W poniedziałek: Ulice: Bagienna, Wyspowa, Cichy Kącik.
  • We wtorek: Kołłątaja, Solskiego, Parcelowa, Rzemieślnicza.
  • W środę: Jagodowa, Prosta, Za Lasem, Głucha, Młyńska, Słotwińska, Stawowa.
  • W czwartek: Piwna, Chmielna, Spacerowa, Piaskowa, Zagłoby, Konstytucji 3 maja, Czarnowiejska.
  • W piątek: Na Górkach, Kolejowa, Kalinowa, Wodna, Mokra, Łączyska.
  • W sobotę: Kopernika, Dworcowa, Oświecenia, Odrodzenia, Gen. Wł. Sikorskiego.
 3. W przyszłą niedzielę będzie u nas gościł Ks. Krzysztof Klimczak, proboszcz z Czarnego Potoku. Na wszystkich Mszach świętych będzie głosił Słowo Boże i zbierał pieniądze na budowę kościoła. Bóg zapłać za ofiary, które złożymy z wdzięczności, że mamy piękny kościół, w którym możemy się modlić. Starsi pamiętają, ile trudu trzeba było włożyć aby go wybudować.

 4. Razem z parafią Budzów, organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę do Medziugorie, w dniach 21 – 28 września tego roku. Jest to jedno z najbardziej znanych Sanktuariów na świecie. Program bardzo bogaty, który obejmuje również zwiedzanie pięknych zakątków Chorwacji i wizytę w Mostarze. Zachęcamy bo warto. Zgłoszenia do Ks. Proboszcza, który też się wybiera. Program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej, a także można go pobrać ze stolika. Koszt pielgrzymki, to 550 zł i 220 euro.

 5. Parafia Miłosierdzia Bożego organizuje Seminarium Odnowy Wiary. Poprowadzi je Witek Wilk z Rzeszowa. Spotkania odbywać się będą w kościele, przez siedem kolejnych poniedziałków. Rozpoczęcie 24 lutego Mszą św. o godz. 18.00, potem konferencja i spotkania w grupach. Zachęcamy do udziału, i prosimy o modlitwę w intencji tego dzieła.

 6. Spotkania:

  • W poniedziałek – Akcji Katolickiej. A także lektorów.
  • W środę – na Mszę św. na 18.00, zapraszamy dzieci z klasy III przystępujących do I Komunii św. wraz rodzicami. Otrzymają one książeczki.
  • W piątek – Grupy apostolskiej młodzieży. Natomiast w sobotę, o 9.00 – DSM. Zapraszamy !
 7. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarcze złożone w ubiegłą niedziele na sumę 5120 zł. Dziękujemy także za ofiary na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom ulic: Bagienna cz. I, Cichy Kącik.. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Bagienna cz. II i Wyspowa.

 8. Nie zapomnijmy o czytaniu prasy katolickiej bo warto!

 

 

INTENCJE MSZALNE: 17.02.2020 - 23.02.2020 R.

 • Poniedziałek:
  1. W pewnej intencji, Panu Bogu wiadomej – 18.00
  2. ++ Ludwika, Olgi, Stanisława, Adama Lechowiczów – 18.00
 • Wtorek:
  1. + Rafała Szczupaka, w 18 roczn. śm. – 7.00
  2. + Andrzeja Olchawy w 1 roczn. śm., z int. brata z rodziną – 7.00
 • Środa:
  1. ++ Rozalii, Wiktorii, Karoliny – 18.00
  2. ++ Konrada, Rozalii Turek, Tadeusza, Ireny Malaga, rodziców obu stron – 18.00
 • Czwartek:
  1. + Stanisława Czarny, z int. Barbary, siostry z mężem – 7.00
 • Piątek:
  1. ++ Tadeusza, Tomasza Lisa – 18.00
  2. + Jana Ważydrąga, z int. członków Róży Roman Paleja – 18.00
 • Sobota:
  1. Dziękczynna, za dotychczasowe przeżyte lata, z prośbą o potrzebną opiekę Bożą, w drodze do nieba, dla Małgorzaty , z okazji urodzin – 7.00
  2. + Janiny Pabian, z int. braci – 7.00
 • Niedziela:
  1. + Barbary Maksylewicz, z int. Bronisławy i Edwarda Barnaś – 7.00
  2. ++ Stanisława, Marii Zielińskich – 9.00
  3. + Zbigniewa – 11.00
  4. W int. parafian – 18.00