ROK C, I 14.07.2019

1. Przeżywamy dzisiaj 15 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to drugą niedzielą miesiąca, a więc modlimy się w int. parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze, zwłaszcza na spłacenie długu za remont i malowanie dachu. Bóg zapłać za zrozumienie i wszelkie ofiary na ten cel. Za tydzień modlimy się w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a składka z tej niedzieli przeznaczona jest na jego utrzymanie. Bóg zapłać! Na Mszy św. o godz.7.00 nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca św.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

• W poniedziałek: wspomnienie św. Bonawentury – biskupa i doktora Kościoła
    • We wtorek: NMP z Góry Karmel – MB Szkaplerznej –odpust w Tarnowie na Burku.
    • W czwartek: wspomn. św. Szymona z Lipnicy – kapłana.
  3. W dalszym ciągu trwają zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce parafialnej do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 20 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

5. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty mieszkańcom ulic: Bagienna cz. II i Wyspowa. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Głucha, Młyńska i Słotwińska.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. W ramach akcji "Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie" Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaprasza seniorów na spotkanie o bezpieczeństwie na drodze w czwartek o godz. 9.00 w Starostwie Powiartowum w Brzesku. Szczegóły na plakatach.

INTENCJE MSZALNE: 15.21.2019 - 14.07.2019 R.

1. ++ Stefanii i Aleksandra w 14 r.. śm. Aleksandra z int. córki z rodziną – 18.00
    2. + Urszuli Porwisz, z int. rodziny Kądziołków z Czarnogóry – Ks. Kazimierz /poza par./
    1. + Jana Ziomka – 7.00
    2. + Urszuli Porwisz, z int. Teresy Kornela – Ks. Kazimierz /poza parafią/
    1. ++ Wojciecha, Julii Bernat, z int. syna z rodziną – 18.00
    2. + Urszuli Porwisz, z int. Urszuli i Antoniego Lewarów z Kanady – Ks. Kazimierz /p.par./
    1. + Franciszka Musiała – 7.00
    2. + Urszuli Porwisz, z int. Jadwigi i Ryszarda Kurdów – Ks. Kazimierz /poza parafią/
    1. ++ Anny, Mieczysława Dyląga, z int. uczennic Technikum Mechanicznego – 18.00
    2. + Olgi Lechowicz, z int. Majerczyków z rodziną – Ks. Kazimierz /poza parafią/
    1. + Czesławy Smaga, z ok. imienin – 7.00
    2. + Olgi Lechowicz, z in. koleżanek – Ks. Kazimierz /poza parafią/
    1. W int. członków Róży zelatora Romana Paleja – 7.00
    2. Dziękczynna w int. Marii – 9.00
    3. ++ Dr Rudolfa Kotas, żony Stefanii Kotas–11.00
    4. W int. mieszkańców z ulicy Jagodowej robiący drugi ołtarz na Boże Ciało – 18.00
    5. + Olgi Lechowicz, z int. rodziny Szelągów – Ks. Kazimierz /poza par/

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

Phoca Gallery Search Plugin