6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK C, I 26.05.2019

1. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00 Ks. Kazimierz proboszcz przeżywa 40 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Ks. Proboszcz dziękuje za dar modlitwy, życzenia, wdzięczność i prosi o dalszą modlitwę w swojej intencji. Jako pamiątka tej uroczystości będą rozdawane okolicznościowe obrazki.

Dzisiaj odbywa się promocja płyty naszego chórku dziecięcego "Jesteś wśród nas" - "Nieidealni" dla Jana Pawła II w parafii Bielcza. Zachęcamy do posłuchania tej płyty, nagranej specjalnie dla Naszego Wielkiego Świętego! Można ją zabrać po Mszy św.

Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca modlimy się w intencji Synodu Diecezjalnego.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

• W środę: Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
    • W piątek: Święto, Nawiedzenia NMP. Rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.
    • W sobotę: Św. Justyna, męczennika. I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca.
    • Od niedzieli do środy tzw. Kwartalne Dni Modlitw o urodzaje.
    • W przyszłą niedzielę; Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  3. Spotkania:

• W czwartek po Mszy św. wieczornej, Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady Duszpasterskiej.
    • W piątek na Mszę św. i zakończenie Nabożeństw majowych zapraszamy DSM i Grupę apostolską młodzieży.
    • W piątek też po Mszy św. wieczornej, tych, którzy chcą się włączyć w organizację naszego Pikniku Parafialnego.
  4. Jutro o 2.00 po północy wyjazd na pielgrzymkę do Augustowa, Wilna i Święty Krzyż organizowaną przez Ks. Marka Kądziołkę , naszego rodaka, proboszcza parafii Domosławice. Od nas jedzie 22 osoby, w tym również Ks. Kazimierz. Pielgrzymka potrwa trzy dni. Módlmy się w tej intencji. Jutro o 7.00 dodatkowa Msza św. i o 7.30 wyjazd dzieci i młodzieży nad jezioro czorsztyńskie z ks. Andrzejem. W tym czasie zastępować nas będą kapłani z Miłosierdzia Bożego.

5. Powoli zbliża się Uroczystość Bożego Ciała 20 czerwca. Trzeba więc przygotować ołtarze na procesje. Niech w tym roku przygotują je mieszkańcy następujących ulic: I ołtarz – koło pomnika – mieszkańcy ulicy Na Górkach, II ołtarz – przy ulicy Kołłątaja – mieszkańcy ulicy Jagodowej; III ołtarz – przy plebanii – mieszkańcy ulicy Prostej; IV oltarz – przy kościele – mieszkańcy ulic. Parcelowej, Rzemieślniczej. Banery będą już gotowe, trzeba przygotować resztę. W sprawach wątpliwych można kontaktować się z Ks. Andrzejem , czy Andrzejem – kościelnym.

6. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Kołłątaja cz. I za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic; Kołłątaja cz. II, Odrodzenia, Oświecenia, Gen. Wł. Sikorskiego.

7. Aż chce się czytać, bo tyle ciekawych artykułów jest w "Gościu Niedzielnym" i w innych czasopismach.

INTENCJE MSZALNE: 27.05.2019 - 02.06.2019 R.

1. O powrót do zdrowia dla Ewy - 7.00;
    2. + Józefa Górowskiego, w 19 roczn. śm. - 18.00
    1. ++ Bronisławy, Władysława Wyczesany, Włodzimierza, /s/, w 50 roczn. śm. - 18.00
    1. ++ Anieli, Stanisława Chochoła, w roczn. śm. z int córki z rodziną - 18.00
    1. + Justyny Surowieckiej, z okazji urodzin - 18.00
    2. W int. Ks. Janusza, w 21 roczn, święceń kapłańskich, z int. przyjaciół - 18.00
    1. + Stanisława Kusiaka, z int. żony z dziećmi i rodziną - 18.00
    2. W pewnej intencji - 18.00
    1. W int. Ireny Surowieckiej w 80 roczn. urodzin - 7.00
    2. Int. ślubna: Góra Justyna, Pawlikowski Michał - 15.00
    1. W int. Jana w 70 roczn. urodzin, i w 45 roczn. ślubu Ireny - 7.00
    2. ++ Franciszka Zięcia w 16 roczn. śm., Julii, Franciszka Zięciów - 9.00
    3. + Witolda Gibały - 11.00
    4. W int. malutkiej Karoliny Piórkowskiej - 18.00

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

Phoca Gallery Search Plugin