W sobotę 22.06. 2019 r. odbył się w naszej parafii XIV Piknik Rodzinny pod nazwą "ŁĄCZYMY POKOLENIA", zorganizowany przez: Radę Parafialną na czele z księdzem Proboszczem Kazimierzem Grychem, Akcję Katolicką, Caritas Parafialną i Zarząd Osiedla Słotwina. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zajęć rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży pod kierownictwem Akademii Ruchu "Libra" oraz turniejem piłki nożnej, który poprowadził Pan Radosław Szewczyk z Akademii "Champions Brzesko". Tegoroczny piknik obfitował w liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Dzieci fantastycznie bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, konnych przejażdżkach, brały udział w konkursach plastycznych, malowaniu twarzy i warsztatach florystycznych, w związku z czym na pewno nie miały kiedy się nudzić. Nieco starsi uczestnicy pikniku mogli podziwiać zabytkowe samochody czy też kupić ciekawe książki. Miłe, piknikowe świętowanie wzbogacały występy artystyczne: małych artystów z przedszkola "Bajka", trochę starszych reprezentantów chórku "Nieidealni", "Małych Krakowiaków" i "Zespołu Krakowiacy Ziemi Brzeskiej" oraz ucznia brzeskiego LO Franciszka Podłęckiego. Ciekawym punktem programu pikniku było przeprowadzenie konkursu wiedzy o naszej Parafii z okazji jej 60-lecia istnienia. Konkurs został przygotowany przez Panią Martę Sachę i Panią Barbarę Serwin. Jego przebieg był bardzo ekscytujący, gdyż uczestnicy wykazali się wyjątkową wiedzą, co doprowadziło w finale do emocjonującej dogrywki i w rezultacie dało zwycięstwo Pani Natalii Kądziołce. Piękne nagrody w konkursie ufundowali Księża oraz Zarząd Osiedla Słotwina. Jak to na naszych piknikach bywa, nie zabrakło również wspaniałych ciast, smacznego bigosu, krokietów i grillowanej kiełbaski. Do późnych godzin nocnych atmosferę rozgrzewał fantastyczny "DJ Team Brzesko", który niejednego piknikowicza porwał do tańca.

Jednak największe emocje wzbudziło losowanie nagród dla uczestników naszej imprezy. Bardzo dziękujemy ich fundatorom: m.in. Burmistrzowi Miasta Brzeska, Panu Tomaszowi Latosze, który ponadto objął patronatem nasz piknik i wspólnie z nami się bawił. Dziękujemy Radnemu Województwa Małopolskiego, Panu Stanisławowi Bukowcowi, Księdzu Proboszczowi, Państwu Kobyłeckim, Caritas, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Panu Jackowi Glonkowi i Firmie Black Art - Krzysztof Pacura. Słowa uznania kierujemy pod adresem Zarządu Osiedla Słotwina na czele z Panem Sewerynem Kozubem i Panem Łukaszem Pasierbem, którzy włożyli w to przedsięwzięcie ogrom pracy i serca, a także przyczynili się do pozyskania na organizację pikniku funduszy z Województwa Małopolskiego. Podziękowania kierujemy w stronę Browaru Okocim oraz firm i osób prywatnych, które wspierały i wspierają naszą inicjatywę, m.in.: Restauracji Grecja, Pizzerii Soprano, firmom: Rabek, Imex, Myrland i Pagen. Największe podziękowania kierujemy jednak to tych wszystkich, którzy od wielu tygodni pracowali na ten sukces, a w piękny sobotni dzień do późnych godzin nocnych dbali, by to przedsięwzięcie jak co roku zakończyło się sukcesem!

Niech nasz coroczny Piknik Parafialny integruje społeczność, pomaga nam przybliżać się do siebie i razem stawiać czoła wyzwaniom współczesności, odkrywać piękno i bogactwo naszego regionu, Brzeska i Osiedla Słotwina. Do zobaczenia za rok!

Zobacz zdjęcia tutaj oraz tutaj