W dniach 27-29 maja 2019 r. grupa ponad 20 osób z naszej parafii wraz z księdzem Proboszczem wyruszyła na pielgrzymkę autokarową do Augustowa i Wilna. Po Mszy św. o godz. 3 rano przed cudownym obrazem Matki Bożej Domosławickiej, którego kustoszem jest nasz rodak, ks. Marek Kądziołka ruszyliśmy do Augustowa, by przy pięknej pogodzie popłynąć statkiem, szlakami Jana Pawła II. Szczególnym celem w tym dniu było Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej, gdzie zawierzyliśmy Bożej Opatrzności przez Jej pośrednictwo nasze rodziny i parafię i odprawiliśmy nabożeństwo majowe, ba następnie zakwaterować się w hotelu "Warszawa" w Augustowie.

Na drugi dzień wcześnie rano wyjechaliśmy do Wilna, gdzie czekała na nas wspaniała przewodniczka. Na początku pod parasolami zwiedzaliśmy cmentarz na Rosie, oddychając polską historią i wsłuchując się w ciekawe opowieści z historii Wilna i znanych Polaków. W samo południe mieliśmy możliwość udziału w uroczystej Mszy św. sprawowanej przez pięciu kapłanów, uczestników naszej pielgrzymki odprawianej w Ostrej Bramie przed cudownym obrazem Matki Boskiej Miłosierdzia. Znamienne było to, że zaświeciło wtedy słońce i już nas nie opuściło. Po tej wizycie u MB Ostrobramskiej zwiedzaliśmy zabytki Wilna: Uniwersytet, Katedrę z kaplicą św. Kazimierza, kościół Św. Ducha, gdzie znajduje się oryginał obrazu Miłosierdzia Bożego "Jezu Ufam Tobie" namalowany wg wizji św. Faustyny oraz inne przepięknie odnowione świątynie. Zachwyciło nas Stare Miasto, urokliwe uliczki, miejsca upamiętniające wielkich Polaków. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanktuarium Świętego Krzyża, gdzie mieliśmy możliwość wzięcia udziału we Mszy św., ucałowania relikwii Krzyża Świętego i lepszego poznania tego historycznego, urokliwego miejsca. W autobusie modliliśmy się na różańcu, śpiewaliśmy, a w przerwach nasz proboszcz ksiądz Kazimierz opowiadał ciekawe opowieści lub czytał kawały. Śpiew w kościołach prowadził nasz kościelny, pan Andrzej, który na czas pielgrzymki okrzyknięty został organistą :) . Grupa z naszej parafii miała okazję lepiej się poznać, miło i pożyteczne spędzić czas, a nade wszystko więcej się pomodlić.