W dniach 27-29 maja 2019 r. dzieci i młodzieży z naszej parafii pod przewodnictwem firmy "JM Sport", wyruszyła na trzydniową wycieczkę w Pieniny, do malowniczo położonej Niedzicy nad Jeziorem Czorsztyńskim. Naszą integrację i wypoczynek rozpoczęliśmy od Parku Linowego "Ablandia" w Krościenku n/Dunajcem. Chociaż wiek uczestników rozciągał się przez wszystkie klasy szkoły podstawowej aż do liceum, to każdy znalazł coś dla siebie, by sprawdzić swoją odwagę i umiejętności sportowo- alpinistyczne. Choć nie było łatwo daliśmy radę i w wyśmienitych humorach ruszyliśmy na smaczny posiłek do Pensjonatu "Szczepaniakówka" w Niedzicy, tuż nad zalewem. Po obiedzie zwiedziliśmy zaporę i malowniczy zamek o historycznej nazwie "Dunajec", by poznać legendę o Białej Damie. Przyznać trzeba, że na młodszych uczestnikach naszej wyprawy zrobiła ona ogromne wrażenie i zapowiedzieli, że nie zasną. Na szczęście wieczorne karaoke i dyskoteka rozwiały ich obawy. Na drugi dzień podzieliliśmy 40 osobową grupę na 4 drużyny, które wybrały sie na zajęcia z kajakarstwa oraz zajęcia w terenie, by wykorzystując ciekawą topografię i urokliwość miejsca poćwiczyć umiejętność orientacji, czytania mapy lub wykorzystania kompasu. Po fachowym instruktażu pływania kajakiem, mimo średniej pogody, popływaliśmy po jeziorze. Wieczorne zabawy na świeżym powietrzu i wspólne grillowanie dopełniło naszej radości. Rejs statkiem "Harnaś" po Jeziorze Czortyńskim pomógł nam ostatecznie pożegnać się z tym bardzo malowniczym miejscem. Wypoczęci i szczęśliwi wróciliśmy do domów.

Za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu dziękujemy Ks. Proboszczowi; naszym Parafianom, którzy chętnie i hojnie wsparli finansowo nasz wyjazd podczas Kiermaszu Świątecznego; Parafialnemu Caritas; Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Słotwińskiej oraz Urzędowi Miasta Brzesko. Wszystkim dzięki, którym mogliśmy wyjechać na wspaniałą wycieczkę składamy serdeczne Bóg zapłać!