W niedzielę, 26 maja 2019 r., podczas Mszy św. o godz. 11.00 modliliśmy się w intencji naszego ks. Proboszcza Kazimierza, z okazji jego 40 rocznicy przyjęcia świeceń kapłańskich. Eucharystii przewodniczył Czcigodny Jubilat, wśród 4 koncelebransów. Homilię wygłosił nasz Rodak - ks. Marek Kądziołka, przybliżając wiernym sens i genezę Chrystusowego kapłaństwa. Kaznodzieja przybliżył nam również przebieg czterdziestoletniej posługi kapłańskiej ks. Kazimierza. W modlitwę za szanownego Jubilata, śpiewająco włączył się nasz Parafialny Chór, który wykonał m.in. ulubioną pieśń Jubilata, jeszcze z czasów seminaryjnych "W kapłańskim sercu żyje Pan". Oprawę liturgiczną i upiększyli również członkowie różnych grup parafialnych. Podczas darów ofiarnych do ołtarza zostało przyniesione m.in. uroczyste błogosławieństwo papieskie, papieża Franciszka, przywiezione specjalnie z Rzymu na 40 lecie kapłaństwa ks. Kazimierza. Na zakończenie wspólnej modlitwy eucharystycznej, dzieci, młodzież oraz Rada Duszpasterska, wręczając kwiaty, złożyli ks. Jubilatowi w imieniu wszystkich parafian, serdeczne życzenia. Życzeniom, kwiatom oraz wspomnieniom i słowom wdzięczności ks. Jubilata nie było końca. Każdy z uczestników tej uroczystości, z rąk Ks. Kazimierz, otrzymał obrazek jubileuszowy jako pamiątkę tego szczególnego wydarzenia. Dopełnieniem wspólnoty ołtarza była wspólnota stołu w progach naszej, zawsze gościnnej, plebanii. Niech Księdza Proboszcza, naszego Jubilata, Matka Boża Częstochowska - "Pani Słotwińska" wspomaga swoim przemożnym wstawiennictwem, a Pan Jezus, któremu służy, niech będzie Drogą, Prawdą i Życiem.