W niedzielę, 19 maja 2019 r. odbyła sie w naszej parafii I Komunia św. Dla Ani, Kingi, Eryka, Dawida i Roberta, uczniów klasy 3, Msza św. o 11. 00 w naszym słotwińskim kościele, była wyjątkową chwilą. Pięcioro dzieci, w tym dwoje zamieszkujących obecnie w Anglii, przyjęło po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa. W tym dniu, również dla niech, Eucharystia nabrała pełnego wymiaru ofiary Chrystusa. Po katechezach szkolnych, comiesięcznych spotkaniach, pierwszej spowiedzi św. dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem modlitewnym przyjęły Ciało Chrystusa. W obecności: ks. Proboszcza Kazimierza, który przewodniczył uroczystej liturgii, ks. Andrzeja, rodziców, chrzestnych, rodzin i znajomych czynnie włączyły się w ofiarę Mszy świętej, prowadziły modlitwę wiernych, a w uroczystej procesji złożyły Dary Ofiarne oraz uroczyście dziękowały Panu Jezusowi po przyjęciu Komunii św. Dzieci z kwiatami w dłoni, podziękowały również kapłanom oraz rodzicom, za przygotowania, piękny wystrój świątyni i obecność z nimi w tym wyjątkowym dla nich dniu. Na zakończenie uroczystości otrzymali pamiątkowe obrazki i chlebki, aby umiały się dzielić z innymi chlebem, ale przede wszystkim Chrystusową miłością.

"Oto był dzień, który dał nam Pan!" A my módlmy się w intencji tych dzieci, aby Matka Boża Częstochowska Słotwińska Pani, patronka parafii wypraszała dla nich i ich rodzin obfite łaski Boże w tym szczególnym roku jubileuszowym 60-lecia powstania naszej parafii i kościoła.