W sobotę, 18.05.2019 r. na Jasnej Górze, odbyło się Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Na placu pod Szczytem modliło się ok. 30 tys. osób - koordynatorów grup, liderów, animatorów, członków i sympatyków Odnowy w Duchu Świętym i innych grup charyzmatycznych. Także nasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Tabor" wraz z księdzem Proboszczem Kazimierzem na czele włączyła sie w tę modlitwę. Tematem tegorocznego spotkania była jedność wszystkich ruchów charyzmatycznych. "Czuwanie to odpowiedź Odnowy w Duchu Świętym na apel papieża Franciszka - 'budowanie Charis', aby wszystkie osoby, które doświadczają odnowy charyzmatycznej, zmierzały coraz bardziej ku jedności niekoniecznie strukturalnej, ale jedności braterskiej, że znamy się, że współpracujemy, że się lubimy, że wiemy coś o sobie”. Punktem centralnym dorocznego Czuwania była Msza św. odprawiona o godz. 17.00. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia, od wielu lat związany z katolicką Odnową w Duchu Świętym. "Przyjechaliśmy tutaj, aby napełnić serca, aby napełnić myśli, aby odnowić siły, przyjechaliśmy tutaj, aby otwierać się na Ducha Świętego" – mówił w homilii bp Andrzej Siemieniewski. Przypomniał zgromadzonym, że Dziełem Bożym jest przede wszystkim głoszenie Dobrej Nowiny przypominając zgromadzonym słowa Pana Jezusa: "Jak Ojciec mnie posłał, tak i ja was posyłam. Idźcie i nauczajcie". Śpiewy przez cały dzień animował zespół "Poczekalnia Pana Boga" z Chmielnika w diec. kieleckiej.
Napełnieni Duchem św. i wzmocnienie słowami kapłanów, zobligowani ich przesłaniem, wróciliśmy do Brzeska, aby podzielić się z innymi parafianami, otrzymanymi Darami.

Czytaj więcej, zobacz zdjęcia