W dniu 14.04 2019 r. przypadła szósta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczęła ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień. Niedziela ta jest świętem, które upamiętnia triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy.

W naszym kościele o godzinie 11.00 została odprawiona uroczysta Msza św., którą rozpoczęliśmy obrzędem poświęcenia przyniesionych przez nas palm. Następnie po odczytaniu Ewangelii przypominającej nam wydarzenie sprzed ponad 2 tys. lat, wyśpiewując słowa Hosanna, Hosanna Synowi Dawidowemu, w porządku procesyjnym wyszliśmy ze świątyni, aby w radosnej atmosferze przejść z palmami wokół kościoła.

Czytany w tym dniu na role, ewangeliczny opis Męki Pańskiej pozwolił nam zanurzyć się w tym niezwykłym zbawczym wydarzeniu i wejść w klimat Wielkiego Tygodnia.

Po uroczystej Mszy św. tradycyjnie odbył się konkurs na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. W tradycji chrześcijańskiej palma wielkanocna jest symbolem męczeństwa i triumfu – Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz nieśmiertelności duszy.

Jak co roku jury nie miało łatwego zadania z wyłonieniem tej najpiękniejszej palmy. Wszystkie miały w sobie coś wyjątkowego, a przede wszystkim widać było w nich wielkie zaangażowanie, pomysłowość, staranność i czasochłonność pracy niejednokrotnie całych rodzin lub grup w tym niezawodnie przedszkola "Bajka" z ul. Stawowej.

Wszyscy uczestnicy konkursu, otrzymali nagrody ufundowane przez Ks. Proboszcza Kazimierza Grycha oraz Zarząd Osiedla Brzesko Słotwina.

Wszystkim, którzy wzięli udział w kultywowaniu tej pięknej tradycji składamy serdeczne Bóg zapłać.