Drodzy Parafianie!

W tym roku mija 60 lat od powstania naszej parafii. Przygotowujemy się duchowo do uczczenia tej ważnej rocznicy. W 1959 roku założono księgi metrykalne, kościół uzyskał pełne uprawnienia do bycia niezależną parafią - parafią pw. MB Częstochowskiej

Od tej chwili kościółek stał się NASZYM DOMEM. Zmieniał się przez te lata – powiększył, wypiękniał - jest naszą perełką. Ale o ten DOM, tak jak o każdy musimy dbać – pilnować, by następne pokolenia przejęły cały ten dobytek duchowy i materialny parafii.

W chwili obecnej zachodzi pilna potrzeba zakonserwowania i wymalowania dachu o powierzchni 1500 m2. Koszt tej pracy specjalistyczna firma określiła na ok. 50 tys. zł. Jest to duża kwota, lecz ośmieleni dobrocią i ofiarnością was parafian oraz ufni w opiekę naszej Słotwińskiej Maryi zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe niezbędnej inwestycji.

Datki na ten cel będą zbierane jak dotychczas w drugą niedzielę każdego miesiąca na tacę. Można również składać do kopert, imiennie czy anonimowo. Można również wpłacać na konto parafii, które jest podane na stronie internetowej parafii. Nie określamy kwoty. Niech to będzie według uznania. Każdy chętny może również złożyć ofiarę w formie darowizny na konto parafii, pobierając specjalne druki które są już przygotowane i znajdują się na stoisku z prasą katolicką. Darowiznę na cele kultu religijnego będzie można odliczyć od podatku w 2020 roku.

Ufamy, a właściwie jesteśmy pewni, że jak zawsze parafianie w Słotwinie okażą swoją hojność i wspólnie uda się nam zakonserwować i odnowić dach naszego kościoła – naszej słotwińskiej perełki, która jak napisał ks. Stanisław Pękała w Kronice Parafialnej "urzeka harmonią linii, prostotą stylu i ciepłem wnętrza".

Bóg zapłać!